Wysoczka Zegowo Wygoda

JS

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności Archiwum 2017

SwiatPogody
 
 
 
 
 

Turniej KGW 2017
Tradycyjnie jak co roku w pierwszą niedziele grudnia odbył się Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Miasta i Gminy Buk. Był to X jubileuszowy Turniej, uczestniczyły w nim wszystkie Koła działające w gminie. W Turnieju pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Żegowa, było to już 4 zwycięstwo w 10 letniej historii. W skład drużyny wchodzili:
Nowak Bożena , Targosz Liliana , Nowak Marzena , Łamek Grażyna , Paluszak Teresa oraz Sołtys Tadeusz Łysiak

GRATULUJEMY i zapraszamy do galerii


 
 

Ognisko zintegrowało mieszkańców

Z inicjatywy Sołtysa wsi Wysoczka – Żegowo – Wygoda w ostatnią sobotę września zorganizowano ognisko dla mieszkańców Wygody . Tego dnia była wyjątkowo ładna pogoda . Wieś Wygoda jest najszybciej rozwijającą się miejscowością w naszej gminie . W ostatnich kilku latach przybyło wiele domów , mieszkają w nich ludzie z różnych miejscowości wielu z nich się nie zna , dlatego postanowiliśmy z kilkoma mieszkańcami zorganizować integracyjne ognisko . W integracji uczestniczyło wielu mieszkańców ( niestety nie wszyscy ) przede wszystkim rodzice z dziećmi . Wygoda jest wsią ludzi młodych dlatego też w tej miejscowości obecnie mieszka 19 dzieci a w najbliższym czasie ta liczba się zwiększy . Dla dzieci wymyślono różne zabawy przy ognisku i pieczeniu kiełbasek , oraz ziemniaków bardzo szybko mijał czas . Wszyscy dobrze się bawili i integrowali przez co ognisko spełniło swój cel . Organizatorzy postanowili zorganizować następne spotkanie zimą na śniegu .

Sołtys
Tadeusz ŁysiakOgnisko integracyjne Wygoda 
 

Dożynki parafialne w Niepruszewie


Jak co roku pod koniec sierpnia w Parafii pod wezwaniem Św. Wawrzyńca ks. Proboszcz Kanonik Roman Janecki odprawił Mszę Świętą dziękczynną za zebrane plony. Również w tym roku 27 sierpnia delegacja wieńcowa w składzie Katarzyna Morkowska, Izabela Rataj i Leszek Tomikowski wraz z sołtysem Tadeuszem Łysiakiem oraz mieszkańcy Żegowa i Wygody uczestniczyli w Dożynkach Parafialnych aby podziękować Bogu za to że rolnicy mogli zakończyć żniwa.

Zapraszamy do galerii

 
 

Coroczny wyjazd dzieci z Sołectwa Wysoczka-Żegowo-Wygoda
Z okazji Dnia DzieckaJak co roku Rada Sołecka zorganizowała wyjazd najmłodszym mieszkańcom sołectwa, tym razem wybraliśmy się do krainy zabawy Bogilu w miejscowości Wioska. W wyjeździe wzięło udział 51 osób dzieci plus ich opiekunowie. Po kilku godzinach pobytu w pełni wspaniałych wrażeń wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do galerii


 
 

300 rocznica święceń kapłańskich bł. O. Rafała Chylińskiego

Dnia 18.06.2017 w Wysoczce odprawiona została Msza św. dziękczynna z okazji 300 rocznicy święceń kapłańskich bł. O. Rafała Chylińskiego . Licznie z Ks. Andrzejem Szczepaniakiem przybyli pielgrzymi z Buku by celebrować razem z mieszkańcami tą okrągłą rocznice. Msza św. została odprawiona wspólnie z proboszczem Parafii pw. św. Wawrzyńca z Niepruszewa
Ks. Kanonikiem Romanem Janeckim.
Dzieki Bożemu błogosławieństwu Msza sw. odbyła się w oprawie pięknej słonecznej pogody.

Zapraszamy do Galerii


 
 

Integracyjny wyjazd mieszkańców trzech Sołectw


Z inicjatywy sołtysów Tadeusza Łysiaka , Krzysztofa Drzymały oraz Lecha Kaźmierczaka zorganizowano trzydniowy wyjazd integracyjny dla mieszkańców Wysoczki- Żegowa- Wygody , Wiktorowa- Pawłówka oraz Wielkiejwsi . Docelowym miejscem wyjazdu była Praga . Pierwszego dnia zwiedzaliśmy ZOO oraz Afrykanarium we Wrocławiu które zrobiło niezapomniane wrażenia oraz Kudowę Zdrój z przewodnikiem gdzie zwiedziliśmy piękny park zdrojowy . Wieczorem integrowaliśmy się przy wspólnym ognisku . Następnego dnia rano wyruszyliśmy w dalszą podróż do Pragi . Podczas spaceru po Pradze zwiedzaliśmy Hradczany , Stare Miasto , Nowe Miasto , dziedzińce zamkowe oraz Złotą Uliczkę . Wieczorem po obiadokolacji pojechaliśmy na Kżiżikowe Fontanny , pokaz był fantastyczny . Trzeciego dnia po śniadaniu opuściliśmy Hotel Top i metrem udaliśmy się na most Karola aby wyruszyć w rejs statkiem po Wełtawie , woda w tej rzece jest wyjątkowo brudna . Następnie zwiedzaliśmy Małą Strane, Rynek Staromiejski , Ungelt , Plac Republiki , Prochową Wieże i Plac Wacława . W godzinach przedwieczornych udaliśmy się w drogę powrotną do Buku . Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domu . Wyjazd zintegrował mieszkańców trzech sołectw a organizatorzy myślą już o planach wyjazdu za rok .

Zapraszamy do galerii

Tadeusz Łysiak


 
 

Informacja !!!

Dnia 21 maja 2017 zawodnicy naszego Sołectwa wzięli udział w walce o puchar Burmistrza Miasta I Gminy Buk i XVIII mistrzostwach Sołeckich w strzelaniu z kbks. Nasi reprezentanci zajęli bardzo dobre 3 miejsce z ilością pkt.248


Gratulacje
Tadeusz Łysiak


 
 

Dzień Kobiet

8 marca Koło Gospodyń Wiejskich w Żegowie obchodziło Dzień Kobiet . W spotkaniu uczestniczyły prawie wszystkie członkinie , oraz Prezes Gminnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Buku a jednocześnie Sołtys Tadeusz Łysiak . Były życzenia oraz kwiatki dla każdej Pani. Przy wspólnej kolacji , deserze i lampce wina szybko mijał czas . Świętowanie skończyło się w późnych godzinach wieczornych

Sołtys
Tadeusz Łysiak


 
 

Uwaga !!!

Sołtys Wsi Wysoczka-Żegowo-Wygoda zaprasza mieszkańców Sołectwa na sprawozdawcze zebranie wiejskie które odbędzie się dnia 15 luty 2017 godzina 18.00 w sali wiejskiej w Żegowie. W zebraniu będzie uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Buk Stanisław Filipiak.

Serdecznie Zapraszam
Tadeusz Łysiak


 
 

Ognisko
Z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej dnia 05.02.2017 r w Żegowie, mieszkańcy naszego sołectwa spodkali się by miło spędzić popołudnie przy ognisku zapiekając kiełbaski.Pogoda dopisała i mieszkańcy gromadnie przybyli by cieszyć się fantastyczną, ciepłą aurą ogniska

Zapraszamy do Galerii

 
 

Balik Karnawałowy dla Dzieci
Dnia 04.02.2017 w sali Wiejskiej w Żegowie o godzinie 14.00 jak co roku odbył sie balik karnawałowy.
W programie była gwarantowana miła zabawa oraz niespodzianki.

Zapraszamy do Galerii


 
 

Warsztaty Decoupage

Sołtys zaprasza do sali Wiejskiej w Żegowie Mieszkańców na warsztaty Decoupage.
Warsztaty odbedą sie dnia 28.01.2017 start godzina 14.00.
Materiały w postaci różnych ciekawych przedmiotów oraz nożyczki we własnym zakresie.


 
 

Spotkanie opłatkowe w sołectwie Wysoczka-Żegowo-Wygoda     6 stycznia w święto Trzech Króli tradycyjnie Sołtys i Rada Sołecka zaprosiła emerytów i rencistów oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich do sali wiejskiej na spotkanie opłatkowe. W spotkaniu uczestniczyło prawie 50 osób. Uroczystość uświetnili swą obecnością  Ks.Kanonik Roman Janecki proboszcz parafii pod wezwaniem Św.Wawrzyńca w Niepruszewie, Burmistrz Miasta i Gminy Buk Staniaław Filipiak oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Ignacego Cieślaka w Dobieżynie.
Przybyłych na spotkanie opłatkowe przywitał Sołtys wsi Wysoczka-Żegowo-Wygoda Tadeusz Łysiak. Uroczystość rozpoczęły dzieci ze Szkoły w Dobieżynie. Przedstawione Jasełka były dostosowane do czasów teraźniejszych i dostarczyły wiele wzruszeń i radości oraz przemyśleń.
W drugiej części uroczystości sołtys Tadeusz Łysiak i Ks.Kanonik Roman Janecki wraz z Burmistrzem Stanisławem Filipiakiem złożyli obecnym życzenia przede wszystkim dużo zdrowia uśmiechu radości na co dzień, wzajemnej miłości i życzliwości oraz wiary w drugiego człowieka . Następnie wszyscy wzięli do ręki opłatek i składali sobie nawzajem życzenia dzieląc się nim . A że opłatek ma szczególną moc łamiąc się nim jak chlebem czujemy swą bliskość jak w rodzinie, atmosfera była iście rodzinna . Po życzeniach przyszedł czas na śpiewanie kolęd i piosenek biesiadnych przy akompaniamencie Pana Piotra Gorońskiego.
Wszyscy obecni mile spędzili czas przy wspólnej kawie i słodkościach które przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich . W tej miłej atmosferze szybko minęło popołudnie przy wspólnych śpiewach oraz tańcach. Po raz kolejny świąteczny nastrój wraz z oprawą artystyczną zintegrowały środowisko sołectwa Wysoczka-Żegowo-Wygoda z nadzieją że spotkamy się znów za rok.      

 

<<<------->>>

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego